LOADING...

Nożycowe

Kraty nożycowe Skalmar to unowocześniona wersja najstarszego systemu zabezpieczenia mieszkań, domów i witryn sklepowych.

Wykonane z mocnych stalowych profili stanowią doskonałą barierę nie do pokonania przez potencjalnego włamywacza.
Kraty nożycowe mogą być instalowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów.
Wykonywane wg jednego wzoru, zawsze z tego samego materiału mają szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym typu Loft, jak również w obiektach komercyjnych z aranżacją przestrzeni w industrialnym klimacie i pomieszczeniach zaadaptowanych po starych fabrykach. 
Możliwość ich zsunięcia na ścianę lub do specjalnie przygotowanej wnęki oraz opcjonalne wyposażenie w zawiasy, pozwala na pełne otwarcie przejścia.

Krata zbudowana jest ze stalowych ceowników o wymiarach 20x10x10x2 znitowanych parami i połączonymi ze sobą płaskownikami stalowymi 20×2. Ograniczają one rozsunięcie ceowników do 14 cm. Standardowa wersja kraty nożycowej wyposażona jest w prowadnicę górą i dolną, układ rolek ułatwiających jej obsługę. Zamykanie na dwa zamki antywłamaniowe obsługiwane wkładką typu Yale. Malowana proszkowo na dowolny kolor RAL lub ocynkowana.

Ostatnią naszą prestiżową realizacją w zakresie dostawy i montażu Krat Nożycowych jest Hala Koszyki w Warszawie. Jesienią 2016 roku wyposażyliśmy lokale handlowe i punkty gastronomiczne w rozsuwane kraty w kolorze czarnym.